The Kukang Rescue Program

Nelegální obchod s volně žijícími zvířaty představuje vážné nebezpečí pro přežití druhů po celém světě. V Indonésii je nelegální obchod s volně žijícími živočichy velmi rozšířený a je zapotřebí silnějšího vymáhání práva. Mezi nejčastěji obchodované druhy savců v Indonésii patří větší pomalý loris (Nycticebus coucang). Přestože je chráněna jak na vnitrostátní, tak na mezinárodní úrovni, prodává se hlavně jako „domácí zvíře“. Indonéská nadace s názvem „Yayasan Peduli Kelestarian Satwa Liar“ vede „Kukang Rescue Program“ (Kukang je indonéské jméno pro pomalé loris), které bylo založeno poblíž Medanu, hlavního města Sumatry a častého tranzitního bodu pro obchodování s volně žijícími živočichy, jako odpověď na alarmující situace nelegálního obchodu s pomalými loděmi. Hlavním cílem programu je omezit nezákonný obchod s volně žijícími živočichy, zejména s těmito ohroženými druhy.

Program spolupracuje s místními vládními agenturami na pomalé ochraně loris a na vymáhání práva v oblasti ochrany přírody. Aby to bylo možné, program provozuje záchranné a rehabilitační středisko pro zabavené pomalé nákladní automobily, protože absence takového zařízení obvykle představuje velkou překážku pro příslušné orgány při zabavování nezákonně držených zvířat. Program se dále zaměřuje na vzdělávání, zvyšování povědomí, aktivity v oblasti zapojení komunity a budování kapacit.

Záchranný program Kukang je podporován čtyřmi českými zoologickými zahradami a jednou polskou zoologickou zahradou, tj. Zoo Ostrava, Zoo Olomouc, Zoo Liberec, Zoo Hodonín a Zoo Wrocaw, a je vedena skupinou Čechů v Indonésii společně s Indonésany. .

Záchranný program Kukang byl založen již v roce 2014. Indonéská nadace Yayasan Peduli Kelestarian Satwa Liar – Nadace PASAL (Wildlife Preservation Foundation v angličtině), pod kterou byly všechny aktivity v Indonésii spuštěny, byla založena v roce 2017. Tato nadace je registrována v Indonésii pod číslo AHU-0010398.AH.01.04. Tahun 2017.


zpět na projekty

STAŇTE SE
 NAŠÍM ČLENEM

Máte nápady a chuť se aktivně zapojit do dění české a slovenské komunity v Indonésii? Staňte se naším členem.