Koronavirus. Co chystá Indonésie

Indonésie ruší bezvízový třicetidenní pobyt, který platil i pro občany České republiky  a zavádí vízovou povinnost. Součástí žádosti o vízum bude doložení certifikátu potvrzující, že žadatel není nakažen COVID-19.

Podle informací poskytnutých indonéskou stranou nehodlá Indonésie v nejbližší době uzavírat hranice nebo izolovat některé regiony země a chce se zaměřit zejména na omezení veřejné kumulace větších skupin.

V sobotu (14. 03.)  Indonésie prohlásila šíření COVID-19 za národní pohromu. V hlavním městě byly uzavřeny všechny školy a některá veřejná místa. t (muzea, památník Monas, zrušení nedělního dne „bez aut“ v centru města). Guvernér zároveň vyzval občany, aby pokud možno nevycházeli z domovů a pracovali na dálku (home office), aby necestovali, modlili se doma a odložili všechny aktivity se zapojením většího počtu osob. K podobným opatřením přistoupily i další místní administrativy v jiných částech Západní Jávy, Bantenu,  Acehu, Bali. Vstup do země byl omezen s nedávnou historií pobytu v rizikových oblastech výskytu COVID-19 v Jižní Koreji, Itálii a Íránu. Doposud Indonésie zakazovala vstup a tranzit pouze osobám, které v nedávné době déle než 14 dnů pobývaly na území pevninské Číny. 

STAŇTE SE
 NAŠÍM ČLENEM

Máte nápady a chuť se aktivně zapojit do dění české a slovenské komunity v Indonésii? Staňte se naším členem.