Koronavirus. Co dělat, když …

Zrušili let z Indonésie (např. z Bali) s přestupem dále do ČR nebo některé z evropských zemí. Máte v nejbližších dnech letenku z Indonésie a nevíte, jestli váš let bude zrušený.

Kontaktujte leteckou společnost, u které máte zakoupenou letenku. Letecká společnost by vám měla zajistit alternativní let, příp. nabídnout přesunutí data vašeho odletu na dřívější termín odletu, k jehož zrušení dle předpokladu nedojde.

Pobýváte v Indonésii v rámci 30-denního bezvízového styku, „visa on arrival“ příp. social visa a vypršela nebo vám brzy vyprší platnost pobytu.

 Řada českých i jiných evropských turistů se nyní nachází ve stejné situaci. Velvyslanectví zemí akreditovaných v Jakartě (včetně české ambasády) se aktuálně snaží dojednat s MZV Indonésie možnost prominutí penalizace  za porušení pobytového oprávnění v zemi. Indonéská strana k této žádosti však ještě nepřijala žádné stanovisko.

Chcete si prodloužit si pobyt v Indonésii vycestováním na několik dnů mimo zemi a poté se vrátit zpět tzv. visa run. 

Je velmi pravděpodobné, že nebudete vpuštěni zpět do Indonésie. Indonésie oznámila , že ruší bezvízový 30-denní pobyt, který dosud platil pro občany některých zemí (včetně ČR), a zavádí vízovou povinnost. Součástí žádosti o vízum pak bude doložení certifikátu potvrzujícího, že žadatel není nakažen COVID-19.

Nevíte, zda se máte vrátit domů nebo zůstat v Indonésii.

 Dochází k rušení řady leteckých spojení z Indonésie s přestupy k cestě dále do ČR či jiných evropských zemí. Vzhledem k nejistému dalšímu vývoji šíření koronaviru COVID-19 v Indonésii, MZV doporučuje českým turistům, aby se navrátili do ČR nejbližším možným leteckým spojem.

STAŇTE SE
 NAŠÍM ČLENEM

Máte nápady a chuť se aktivně zapojit do dění české a slovenské komunity v Indonésii? Staňte se naším členem.